Formacionet zyrtare: Egjipti – Uruguai, mungon Salah

0
978

Sot do të luhet ndeshja e dytë e grupit A pas takimit mes Rusisë dhe Arabisë Saudite.

Egjipti dhe Uruguai do të takohen sot me fillim në ora 14:00 në stadiumin Central të Yekaterinburgut

Tashmë trajnerët e të dyja skuadrave kanë publikuar formacionet zyrtare të ekipeve të tyre.

Mohamed Salah nuk do të jetë i gatshëm dhe në dispozicion të strategut Hector Cuper.

Te Uruguai nuk ka ndonjë mungesë që vlen të përmendet dhe trajneri Ocar Tabarez i ka të gjithë në dispozicion.

Kujtomë se rusët udhëheqin grupin pas fitores së djeshme me rezultat të thellë prej 5-0.

Egjipt: Elshenawy, Fathy, Gabr, Hegazy, Abdelshafy, Elneny, Hamed, Warda, Elsaid, Treziguet dhe Mohsen.

Uruguai: Muslera, Varela, Godin, Gimenez, Caceres, Nandez, Bentancur, Vecino, De Arrascaeta, Suarez dhe Cavani. /Telegrafi/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here